+ Podat inzerát Zdarma a bez registrace
Inzerce
1527 3578

Bugatti Veyron EB 16.4

29. březen 2017 | 300x Autopes
Vložil: Autopes | 29. březen 2017 |

Bugatti Veyron start produkce


Bugatti Veyron EB 16.4 je navržený a vyvinutý v Německu koncernem Volkswagen a vyráběn ve Francouzském  Molsheimu, v továrně Bugatti Automobiles S.A.S.

V roce 2000 byl tento vůz prezentován na autosalonech v Detroitu, Ženevě a Paříži. Rozhodnutí zahájit sériovou výrobu padlo v roce 2001 a první funkční prototyp byl dokončen v srpnu 2013. Vůz byl pojmenován na počest Pierra Veyrona, vývojového inženýra, testovacího jezdce a firemního závodního pilota Bugatti, který se spolujezdcem Jean-Pierre Vimillem vyhrál v roce 1939 24-hodinový závod Le Mans. Označení EB pak připomíná zakladatele Ettore Bugatti a 16.4 se vztahuje k motoru, který má 16 válců ve čtyřech řadách.

Hlavním konstruktérem Veyronu byl Hartmut Warkuss a exteriér byl navržen Jozefem Kabanem z Volkswagenu, přičemž spousta konstruktérských prací probíhala pod vedením hlavního inženýra Wolfganga Schreibera.

Bylo také vyrobeno několik speciálních variant. V prosinci 2010 Bugatti začalo nabízet potenciálním zákazníkům možnost přizpůsobit exteriérové a interiérové barvy pomocí aplikace Veyron 16.4 Configurator. Výroba Bugatti Veyron byla přerušena koncem roku 2014. Za celou dobu bylo vyrobeno pouze 450 vozů.

Smutnou pravdou je, že Bugatti Veyron 16.4 je prostě příliš rychlý pro tento svět.

Bugatti Veyron výkon


Původní verze dosahuje maximální rychlost 407 km/hod. Dostalo se mu označení Car of the Decade, tedy ocenění nejlepšího vozu za období 2000-2009 podle BBC televizního pořadu Top Gear. S 8,0-litrovým turbo quad W16 motorem a pohonem všech kol dosáhne Veyron výkonu 1001 koní a maximální rychlosti 320 km/hod. Pro ty, kdo touží po vyšší rychlosti, je zde SuperSport se 1200 koňskými silami nebo Grand Sport Vitesse, který je kombinací SuperSportu a Grand Sportu. Zážitek z jízdy je naprosto jedinečný.  Vitesse je schopen dosáhnout rychlosti 408 km/hod, který je nejrychlejším roadsterem.

Super Sport verze Veyron je uznána Guinessovou knihou rekordů jako nejrychlejší street-legal sériově vyráběný automobil na světě, s maximální rychlostí 430,9 km/hod a roadster Veyron Grand Sport Vitesse verze je nejrychlejším roadsterem na světě, když je schopen dosáhnout maximální rychlosti 408,84 km/hod.

Chceme-li popsat vzhled Veyronu, nebude určitě neruvalé označit ho za stroj-hmyz se čtyřmi obrovskými pneumatikami, absurdním množstvím křidélek a výrazným bíločerveným odznakem s nápisem Bugatti na nose. Na „ocase“ se nachází písmena E a B. Horní část motoru postrádá kryt a je pro účely chlazení otevřena, a jsou na ní čísla 16 a 4.

 

TOPlist

Bugatti Veyron interiér


Pokud jde o interiér, má všechny prvky luxusního vozu. Sedadla jsou čalouněna vysoce kvalitní kůží, volant z lehké slitiny je vybaven hliníkovými paprsky a taktéž potažen kůží. Navíc kůže používané Bugatti jsou pouze z krav, které jsou speciálně chovány v na tak vysokých místech, kde se prakticky nevyskytuje hmyz, třeba komáři a včely, zhoršující stav kůže. Celkově má interiér sofistikovaný vzhled. Naleznete zde vyhřívání sedadel a GPS navigace je zabudována tak skvěle, že vůbec neruší. Integrovaný audiosystém Burmeister nabízí úžasný zvukový zážitek a doplňuje vysoké standardy značky Bugatti. Zavazadlový prostor je poměrně malý, ale prostor uvnitř kabiny je více než velkorysý pro dvoumístný vůz.

Kdo si chce pořídit Bugatti, musí si připravit cca 2 400 000 USD. A jen pouhá výměna pneumatik příjde minimálně na 30-40 000 USD.

Povinné ručení začne platit sjednáním. I takovou potencionálně nebezpečnou pohádku se můžete dozvědět ze srovnávačů. Povinné ručení platí vždy zaplacením pojistného. Sjednejte si povinné ručení od Autopsa, naleje Vám vždy čisté víno a nejnižší ceny povinného ručení garantuje. 

Chcete vidět vaše auto v Katalogu Autopes?

Přidejte fotky, video, nebo váš článek!

Bugatti Ostatní 35 REPLICA VETERÁN 1968
benzín
benzín manuál cabrio r. 1968 5 km Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

ESAS AUTO s.r.o.
benzín manuál cabrio r. 1968 5 km Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním webu s tím souhlasíte. Další informace