+ Podat inzerát Zdarma a bez registrace
Inzerce
1527 3578

Faraday Future - budoucnost super elektrovozů?

10. prosinec 2016 | 381x Autopes
Vložil: Autopes | 10. prosinec 2016 |

Faraday Future je automobilová technologická společnost, zaměřená na vývoj inteligentních elektrických vozidel. Založena byla v roce 2014 se sídlem v Gardena, Kalifornie. Od svého vzniku se společnost rozrostla na 1000 zaměstnanců a jejími finančními partnery jsou LeEco, čínská společnost zabývající se spotřební elektronikou, vedená Jia Yuetingem.

 Faraday Future je pojmenována po anglickém vědci Michaelu Faradayovi, objeviteli elektromagnetické indukce.

 Společnost debutovala svou první koncepcí jednomístného vozu FFZE01 v lednu 2016 na Consumer Electronic Show.

Faraday Future FFZERO1

Nějakou dobu trvalo, než se vyjasnily jednotlivé podrobnosti, jako místo výrobního závodu, finanční záruky a podobně. Plná výroba prvního plně elektrického vozu by měla být zahájena v roce 2017, přičemž společnost plánuje zaměřit se v budoucnu především na objevování dalších aspektů automobilového odvětví i dalších technologických oborů.

Z odhalených detailů, které byly publikovány v červenci 2015, vyplývá, že vůz bude mít o 15% vyšší specifickou energii než Tesla Model S a že bude využívat multiřešení buněk. Styl tohoto vozu může leckomu připomínat proslulý Batmobil. 

 

TOPlist

Faraday Future se také hodlá připojit k Formuli E pro automobily s elektrickým pohonem prostřednictvím spolupráce se stávajícím Dragon Racing týmem. Firma také údajně uzavřela dohodu s korejskou LG CHem o dodávkách automobilových baterií. 

Připravovaný vůz tedy slibuje mnohé. Mělo by jít o vozidlo nabízející extrémní technologii a špičkový rozsah. Výkon vozu by se měl pohybovat kolem 1000 koňských sil a očekávané zrychlení 0-100 je méně než 3 sekundy. 


 Očekávání jsou tedy velká, ale automobilový svět je stále na rozpacích, zda k reálné výrobě tohoto vozu skutečně vůbec dojde. Spekuluje se o dostatku financí, neboť odhadované náklady na vývoj tohoto nového vozu jsou kolem 6 miliard USD.


Nicméně zaměstnanci firmy jsou odborníci z více než 30 různých zemí, přičemž asi 75% z nich jsou specialisté v oboru inženýrství, výzkumu a vývoje.

 Společnost Faraday Future expanduje, připravuje výrobní prostory a poskytuje lákavé informace. Není divu, že je FFZE01 očekáván s velkým napětím a už brzy se snad dozvíme, zda naše očekávání budou naplněna nebo dokonce překročena.

I pro pojišťovny je povinné ručení povinné. Nekteré si myslí, že povinné je jim jen platit. Vesele však krátí výplaty jako by se nechumelilo. Chcete aby bylo povinné ručení povinné i pro vaší pojišťovnu? Pořiďte si Autopsa, tedy povinné ručení přes Autopsa, který se Vás v případě problému zastane.

Oznámkujte článek

Chcete vidět vaše auto v Katalogu Autopes?

Přidejte fotky, video, nebo váš článek!


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním webu s tím souhlasíte. Další informace