+ Podat inzerát Zdarma a bez registrace
Inzerce
1527 3578

Lamborghini Centenario, mě si nekoupíte

02. duben 2017 | 1115x Autopes
Vložil: Autopes | 02. duben 2017 |

Lamborghini Centenario pocta Ferruciu Lamborghini


Lamborghini svým modelem Centenario vzdává poctu Ferrucio Lamborghinimu, zakladateli firmy. Je to jakýsi dárek ke stému výročí jeho narození.

Je to velkolepý vůz, s výkonem 350 km/hod, který měl svou premiéru na autoshow v Ženevě v roce 2016. Centenario je poslední v sérii takzvaných jednorázových limitovaných edicí. Jde o přehlídku talentu, řemeslné dovednosti a invence designérů firmy Lamborghini.

Centenario je bezesporu vozem, který budí hrůzu. Ovšem jeho jasná, hladká silueta s hexagonálními bočními skly a vodorovně orientovanými světlomety pochopitelně připomíná další produkty této značky. Karosérie vozu obsahuje řadu větracích otvorů pro chlazení motoru a brzd.

Co je naprosto zřetelné, je specifická zadní část vozu. Prakticky schází zadní nárazník a je zde jen obrovský difuzér se šesti vertikálními lamelami. Unikátní je také rozšiřitelný zadní spoiler, který může upravit svůj úhel až o 15 stupňů.

Žluté akcenty přidávají vozu na agresivitě a dramatičnosti. Zákazníci ovšem mohou zvolit jinou barvu těchto akcentů, ale původní varianta je jen obtížně překonatelná.

Karoserie je z valné části vyrobena z uhlíkových vláken, což významně snižuje její celkovou hmotnost.

Centenario je Lamborghini s motorem V12 s atmosférickým sáním, který dosahuje výkonu až 759 koňských sil, což z něj dělá jeden z nejvýkonnějších motorů, které kdy Lamborghini postavil. Očekávané zrychlení 0-100 km/h je 2,8 sekund.

Lamborghini Centenario cena


Nový systém ovládání zadních kol dokáže údajně snížit poloměr otáčení a současně stabilizovat manipulaci s vozem při vyšších rychlostech. K dispozici je také několik jízdních režimů jako Strada, Sport a Corsa, které usměrňují chování vozu, sílu řízení i kontrolu stability s ohledem na zvolený mód a podmínky jízdy.

Pokud jde o interiér, neschází sportovní sedadla v provedení z uhlíkových vláken, ale také spousta kůže a mikrosemiše. V kabině neschází ani řada technických vymožeností, jako například 10,1-palcový dotykový displej s vysokým rozlišením a Apple CarPlay, Wi-Fi připojení a další funkce.

Série těchto vozů je limitována na 40 ks, přičemž je rovnoměrně rozdělena mezi kupé a roadstery. Podle výrobce byly tyto vozy prodány dřív, než je vůbec veřejnost mohla spatřit.

Odhadovaná cena vozů se pohybuje kolem 1 900 000 USD.

Lamborghini Centenario není vozem, určeným pro každodenní používání. Je to snad spíš splněný sen než automobil. Je to naprosto obdivuhodný vůz, který je poctou obdivuhodnému muži. 

Autopes Vám uleví. Nepříjemnou každoroční povinnost Vám Autopes ulehčí. Zjistí aktuální bonus a sníží Vaše výdaje. Minutový formulář pro nejlevnější povinné ručení

 

 

 

TOPlist

Chcete vidět vaše auto v Katalogu Autopes?

Přidejte fotky, video, nebo váš článek!

Lamborghini Aventador LP 700-4 2013
benzín 515 kW
benzín automat coupe r. 2013 515 kW 3.500 km Opava, Moravskoslezský kraj

OPEX APE s.r.o.
benzín automat coupe r. 2013 515 kW 3.500 km Opava, Moravskoslezský kraj

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním webu s tím souhlasíte. Další informace