+ Podat inzerát Zdarma a bez registrace
Inzerce
1527 3578

Vencer Sarthe - splněný sen

04. květen 2017 | 270x Autopes
Vložil: Autopes | 04. květen 2017 |

Společnost Vencer byla založena v roce 2010 a oznámila svůj cíl – postavit vlastní supersport, a to již v roce 2012. Veřejný debut vozu Vencer Sarthe proběhl v roce 2013 v Top Marques Monaco.

S motorem s přirozeným sáním, výkonem 510 koňských sil a 651 Nm točivého momentu udělal vůz velký dojem a mnozí odborníci jej považovali za vážné ohrožení populárních superaut z dílny Ferrari a Lamborghini.

Vůz byl pojmenován po kultovní trati Le Mans „Circuit de la Sarthe“.

Dalším cílem společnosti pak bylo uvést vůz jako automobil, který může vyjet do ulic v roce 2015. Díky četným aktualizacím, včetně nového motoru a upraveného interiéru, dává Sarthe nový význam segmentu supervozů. T9m je myšleno zejména road-and-track sportovní vůz.

Mezi nové konstrukční prvky patří nová skla a použití uhlíkových vláken při výrobě vozu. Mírně revidovaný kryt motoru dostal větší boční přívody vzduchu pro lepší chlazení motoru V8. Sarthe přináší jednoduchý a tradiční, ale přesto lákavý styling.

Tělo vozu je vyrobeno z uhlíkových vláken a podvozek je lehký, chrom-molybdenový s voštinovou strukturou. Mezi nepřehlédnutelné desénové změny exteriéru patří nové zadní křídlo.


Zatímco exteriér přináší jen několik změn, interiér pro rok 2015 je prakticky nový. Všechny vnitřní panely jsou vyrobeny z uhlíkových vláken a čalounění je v dvoubarevné kůži Alcantara. Pochopitelně Vencer nabízí téměř neomezené barevné kombinace pro kůži, pokrývající vše od sedadel až po palubní desku.

Sarthe je dodáván s vlastním informačním systémem s názvem Vencer CIS, který je popisován jako stručný multitasking digitálním displejem.  Upravený Sarthe 2015 dosahuje výkonu 622 koní a 838 Nm. Vyššího výkonu bylo dosaženo pomocí kompresoru, který nejen že zvyšuje výkon 6,3-litrového V8 motoru, ale zvyšuje také ovladatelnost supersportu. Navíc byl vůz vylepšen šestistupňovou manuální převodovkou. Zrychlení, které Vencer udává pro tento vůz je 0-100 asi 3,6 sekund a maximální dosažená rychlost je 336 km/hod. Není to výkon, který by omráčil například McLaren, ale na první počin firmy jsou to velmi dobré hodnoty. 

Díky hlubšímu uložení motoru došlo ke snížení těžiště vozu a tím i ke zlepšení kvality jízdy. Zákazníci, kteří hledají ještě pohodlnější jízdu mají možnost vybavit své supervozy s pohonem všech čtyř kol hydraulickým zvedacím systémem.

Vencer Sarthe nemusí být každému po chuti, ale cílem firmy je vytvořit silniční superauto, které je čisté a není zatíženo „zbytečnou“ elektronikou. A navíc má automatickou převodovku.

Součástí vozu jsou také 20-palcová kola s 295/30 a 245/35 ZR19 pneumatikami, vyráběnými nizozemskou společností Vredestein. 

Cena vozu se pohybuje kolem 270 882 Euro.

 

TOPlist

Chcete vidět vaše auto v Katalogu Autopes?

Přidejte fotky, video, nebo váš článek!Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním webu s tím souhlasíte. Další informace